INTERIÉROVÉ DLAŽBY

Správny výber interiérovej dlažby je kľúčovým krokom pri navrhovaní vášho nového domova či pri rekonštrukcii toho súčasného. Interiérová dlažba totiž výrazne vplýva na celkový vzhľad a atmosféru interiéru. Pri výbere vhodnej dlažby do interiéru, je potrebné zvážiť účel miestnosti, pretože priestory s vysokou premávkou vyžadujú odolnejšiu a trvácnejšiu dlažbu. Okrem rôznych technických parametrov je dôležitým faktorom aj štýl alebo dizajn vnútorných dlažieb. Interiérová dlažba by mala byť v súlade so štýlom interiéru a mala by ho zároveň dopĺňať.

Interiérové dlažby | DESKOT TRADE | Obklady a dlažby

Podkategórie

 • Dlažba do kúpeľne

  Kúpeľňa patrí medzi najdôležitejšie miestnosti v domácnosti, pričom obklad a dlažba do kúpeľne sa nájde skutočne takmer v každom priestore kúpeľne. Ide o veľmi logické riešenie, keďže kúpeľňa je priestor, ktorý slúži na sprchovanie, kúpanie, toaletné potreby či umývanie rúk, pričom každá táto činnosť je pre podlahy a steny nebezpečná. Toto je hlavný dôvod, prečo ľudia stále volia obklady a dlažby do kúpeľne – aby podlahy a steny chránili pred vodou a vlhkosťou, ktorá by ich mohla poškodiť, príp. by mohla byť zárodkom pre vznik plesní.

  Dlažba do kúpeľne by však v súčasnosti mala kombinovať tento „technický benefit“ s tým estetickým. Kúpeľňa je totiž zároveň miestom, kde môžete relaxovať a postarať sa o svoje telo po náročnom dni. To je dôvod, prečo treba pri výbere dlažieb do kúpeľne zohľadniť aj estetické hľadisko. Pri výbere dlažby do kúpeľne je potrebné vziať do úvahy materiálové možnosti, povrchové prevedenia dlažieb a obkladov, rozmery, v ktorých sú k dispozícii a taktiež samotný vzhľad alebo dizajn dlaždíc.

 • Dlažba do kuchyne

  Kuchyňa je srdcom domova a výber dlažby na tomto strategickom mieste môže výrazne ovplyvniť celkový dojem domácnosti. Dlažba do kuchyne by nemala byť iba estetickým prvkom, ale aj praktickým materiálom, ktorý zvládne množstvo náročných úloh. Správna dlažba do kuchyne by mala byť ľahko čistiteľná, odolná voči poškriabaniu a najmä by mala disponovať trvácnosťou, pretože potrebujeme, aby vydržala dlhé roky aktívneho používania. Aká dlažba do kuchyne je teda tou ideálnou voľbou?

  Pri výbere dlažby do kuchyne je potrebné vziať do úvahy materiálové možnosti, povrchové prevedenia dlažieb, rozmery, v ktorých sú k dispozícii a taktiež samotný vzhľad alebo dizajn kachličiek. Pokiaľ ide o materiál, najlepšou voľbou pre kuchyne je nepochybne gres. Gres možno definovať ako veľmi pevný, tvrdý a odolný materiál, ktorý vzniká z rozdrveného kameňa, ktorý sa dvakrát vypaľuje pri vysokých teplotách.

 • Dlažba do obývačky

  Obývačka, ako miesto, kde sa stretáva rodina, priatelia a kde relaxujeme po náročnom dni, je jednou z najdôležitejších a najfrekventovaných miestností v domácnosti. Spoločne sa tu stretávame pri filmových večeroch, narodeninových oslavách, posedeniach s priateľmi, spoločenských hrách alebo iba kvôli zaslúženému oddychu. Ide o miestnosť, ktorú využívame každý deň a počas dňa pomerne veľmi často. Ale aká dlažba do obývačky je tou správnou voľbou? Pri výbere dlažby do obývačky je potrebné vziať do úvahy materiálové možnosti, povrchové prevedenia dlažieb, rozmery, v ktorých sú k dispozícii a taktiež samotný vzhľad, farbu alebo dizajn dlaždíc.

 • Dlažba do chodby

  Vstupná chodba je miestom, kadiaľ hostia vstupujú do domu a často slúži na privítanie návštev. Ide o priestor, ktorý vytvára prvý dojem o vašej domácnosti, preto je dôležité, aby bola chodba nielen praktická, ale aj štýlová a hlavne v súlade s vaším štýlom bývania. Často býva vstupná chodba miestom, kde ľudia vstupujú zvonku v špinavých topánkach. Podlaha by preto mala byť veľmi odolná a ľahko čistiteľná, keďže je pod veľkým náporom špiny z vonkajšieho priestoru. Dlažba je preto výborným riešením, avšak aká dlažba do chodby je ideálna? Pri výbere dlažby na chodbu je potrebné vziať do úvahy materiálové možnosti, povrchové prevedenia dlažieb a obkladov, rozmery, v ktorých sú k dispozícii a taktiež samotný vzhľad alebo dizajn dlaždíc.

 • Dlažba na schody

  Schody predstavujú viac ako iba funkčné spojenie medzi jednotlivými úrovňami. Ide o estetický prvok, ktorý hrá dôležitú rolu v celkovom dizajne domácnosti. Schody môžu zároveň predstavovať štýlový prvok, ktorý dokáže obohatiť celkový vzhľad interiéru. Ak sa rozhodnete schody uzavrieť, priestor pod schodmi sa dá jednoducho využiť ako úložný priestor. Naopak, otvorené schody môžu vytvárať dojem priestrannejšieho a vzdušnejšieho interiéru. Pri výbere dlažby na schody je potrebné vziať do úvahy materiálové možnosti, povrchové prevedenia dlažieb, rozmery, v ktorých sú k dispozícii a taktiež samotný vzhľad alebo dizajn kachličiek. Aká dlažba na schody je teda ideálna?

Aktívne filtre