Dlažby

Výber správneho dizajnu dlažby predstavuje kľúčový krok pri vytváraní esteticky príjemného a funkčného interiéru domu, bytu či exteriéru. Dlažba je predsa prvok, ktorý výrazne ovplyvňuje atmosféru každej miestnosti či každého priestoru. Rôzne vzory, farby a textúry môžu vytvárať odlišné dojmy či pocity. Pri výbere dizajnu by ste mali zvážiť nielen súčasné trendy, ale aj váš osobný štýl, preferencie a charakter jednotlivých miestností. Či už preferujete moderný minimalistický dizajn, klasický či retro štýl alebo industriálny vzhľad, správny dizajn dlažby v každom prípade dotvorí celkový dojem z vášho domova.

Dlažby

Podkategórie

 • Dlažba imitácia dreva

  Rozlúčte sa so starou nekvalitnou plávajúcou podlahou a dajte zbohom zničeným dreveným parketám. Privítajte dlažby, ktoré dokonalo imitujú drevo, pričom zároveň ponúkajú tú najvyššiu kvalitu, akú len dlažba môže predstavovať. Dlažba imitácia dreva má množstvo výhod, medzi ktoré patrí na prvom mieste kvalita materiálu, keďže sú dlaždice vyrobené z pevného a odolného gresu.

  Keďže ide o gresové dlažby, sú to mrazuvzdorné dlažby s nízkou nasiakavosťou, odolnosťou voči teplotným šokom či dlažby so skvelou tepelnou vodivosťou ideálnou pre podlahové kúrenie. Dlažba dekor dreva sa vyrába v súlade s najmodernejšími technológiami, vďaka čomu je odolná voči každodennému opotrebovaniu, mechanickému poškodeniu, ľahko sa udržiava a zároveň si zachováva autentický vzhľad dreva. Okrem toho svojím vzhľadom dlažba dokonalo imituje rôzne dekory dreva (dub, buk, javor) v rozličných farebných prevedeniach (béžová, hnedá, šedá).

 • Dlažba imitácia mramoru

  Mramor bol odjakživa považovaný za akýsi symbol luxusu. Tomu však zodpovedá aj jeho cena. Pokiaľ hľadáte alternatívu k originálnej mramorovej dlažbe, ktorá predstavuje skutočne veľkú investíciu a náročnú údržbu, dlažba imitácia mramoru je pre vás ideálnym riešením. Priestoru dodá požadovaný šmrnc aj gresová dlažba, ktorá mramor imituje práve vďaka svojmu prepracovanému vzhľadu či povrchu. Mramor je známy svojou rozmanitosťou a jedinečnosťou, čo sa odráža aj na dlažbách, ktoré tento prírodný kameň verne imitujú.

 • Dlažba na terče

  Dlažba na terče s hrúbkou 2 cm je konštruovaná tak, aby odolala náročným podmienkam exteriéru. Tieto dlažby nie sú vhodné do interiéru, ide výlučne o exteriérové dlažby, ktoré disponujú zvýšeným protišmykom R11. Zvýšený protišmyk R11 predstavuje špeciálnu úpravu, ktorá zvyšuje odolnosť voči sklzu. Povrch takýchto dlaždíc býva na dotyk veľmi štruktúrovaný, drsný alebo pieskovaný, pretože je navrhnutý s ohľadom na bezpečnosť najmä počas nepriaznivého počasia. Dlažby so zvýšeným protišmykom boli navrhnuté s cieľom minimalizovať riziko úrazu pádom.

 • INTERIÉROVÉ DLAŽBY

  Správny výber interiérovej dlažby je kľúčovým krokom pri navrhovaní vášho nového domova alebo pri rekonštrukcii toho súčasného. Interiérová dlažba totiž výrazne vplýva na celkový vzhľad a atmosféru interiéru. Pri výbere vhodnej dlažby do interiéru je potrebné zvážiť účel miestnosti, pretože priestory s vysokou premávkou vyžadujú odolnejšiu a trvácnejšiu dlažbu. Okrem rôznych technických parametrov je dôležitým faktorom aj štýl alebo dizajn vnútorných dlažieb. Interiérové dlažby by mali byť v súlade so štýlom interiéru a mali by ho zároveň dopĺňať.

 • EXTERIÉROVÉ DLAŽBY

  Exteriérová dlažba je kľúčovým prvkom pri tvorbe vonkajších priestorov, ktorá by mala byť jednak funkčná a praktická, no zároveň esteticky príťažlivá. Či už ide o dlažbu na terasu, balkón, k bazénu, na vonkajšie schody alebo do garáže, správny výber vonkajšej dlažby ovplyvní celkový dojem z exteriéru. Pri výbere exteriérovej dlažby je potrebné vziať do úvahy materiálové možnosti, povrchové prevedenia dlažieb, rozmery, v ktorých sú k dispozícii a taktiež samotný vzhľad alebo dizajn dlaždíc. Pokiaľ ide o exteriérové dlažby, dôležité je brať do úvahy aj mrazuvzdornosť či protišmyk dlaždíc.

 • Dlažba imitácia kameňa

  Dlažba s imitáciou kameňa je skvelou voľbou v prípade, ak hľadáte autentický vzhľad prírodného kameňa bez s ním spojených náročných údržbových a finančných nákladov. Gresová dlažba imitácia kameňa je lacnejšou alternatívou ako podlahy z prírodného kameňa, a navyše nevyžaduje žiadnu špeciálnu či náročnú údržbu ako práve originálny prírodný kameň. Napriek tomu pôsobí v priestore veľmi exkluzívne a luxusne. Jej prírodný vzhľad prináša do miestnosti pocit pokoja a harmónie. Dlažba s imitáciou kameňa je výbornou voľbou pre tých, ktorí túžia po takomto elegantnom prírodnom vzhľade bez nutnosti uchyľovať sa k prírodným kameňom.

 • Dlažba imitácia betónu

  Dlažba s imitáciou betónu stojí tam, kde sa spája moderná elegancia betónového vzhľadu s praktickými výhodami gresovej dlažby. Dlažba imitácia betónu prináša do interiérov a exteriérov autentický priemyselný šarm bez nutnosti pracovať s ťažkými betónovými doskami. Spojením gresu s betónovým vzhľadom, ktorý pôsobí skutočne nadčasovo, vznikajú výnimočné priestory s poriadnou dávkou elegancie a industriálneho šarmu. Či už sledujete aktuálne trendy alebo ste zástancom klasickejšieho štýlu bývania, dlažba imitácia betónu pridáva do priestorov štýlový dotyk, ktorý je vhodný pre rôzne dizajnové koncepty.

 • Moderná dlažba

  Trendy v oblasti dlažieb a obkladov zdôrazňujú kombináciu estetiky, inovácií a udržateľnosti. Dôraz sa čoraz viac kladie na ekologický aspekt výroby obkladov a dlažieb, čo je hlavným dôvodom, prečo spolupracujeme iba s overenými značkami a spoločnosťami z Talianska a Španielska, ktoré sa dlhodobo zaväzujú k ochrane životného prostredia, recyklovaní materiálov, ekologickému zefektívňovaniu výroby a k dlhodobej udržateľnosti. Moderná dlažba je totiž taká, ktorá kladie dôraz na prírodu v procese výroby a zároveň sleduje aktuálne dizajnové trendy.

 • Retro dlažba

  V súčasnom svete, kde moderné trendy dominujú v mnohých domácnostiach, niektorí z nás túžia po niečom viac autentickom, niečom, čo v sebe nesie šarm a nádych minulosti. Pre tých, ktorí hľadajú spôsob, ako pridať do svojho domova nostalgický prvok, sú ideálnou voľbou práve retro, vintage či rustikálne dlažby. Takáto dlažba predstavuje skvelé riešenie nielen pre domácnosti, ale aj pre chalupy, chaty či komerčné priestory ako sú reštaurácie, kaviarne, hotely či penzióny situované možno práve vo vidieckom prostredí, kde retro dlažba svojím vzhľadom dokonalo zapadá. Mnohí využívajú takéto retro prvky aj v kombinácii s moderným dizajnom. Nebojte sa experimentovať s farbami, vzormi a kombinovať ich tak, aby ste dosiahli vzhľad, po ktorom túžite a ktorý vám bude maximálne vyhovovať.

 • Gresová dlažba

  Gres možno definovať ako veľmi pevný, tvrdý a odolný materiál, ktorý vzniká z rozdrveného kameňa, ktorý sa vypaľuje pri vysokých teplotách. Ide skutočne o špičkovú kvalitu, vďaka ktorej sú gresové dlažby veľmi odolné voči opotrebeniu, poškriabaniu či inému mechanickému poškodeniu. Gresová dlažba je taktiež imúnna voči mrazom a minimálne nasiakavá. Ak je dlažba vyrobená z gresu, je to vždy mrazuvzdorná dlažba.

 • Dlažba 60x60

  Vo svete dlažieb a obkladov sa stal rozmer 60x60 cm akousi ikonou moderného dizajnu interiérov a exteriérov. Dlažba 60x60 cm je populárnou voľbou jednak ako vnútorná dlažba do kúpeľne, kuchyne, obývačky, chodby či na schody, ale aj ako vonkajšia dlažba na terasu, balkón, do garáže, k bazénu či na vonkajšie schody. Špeciálnu kategóriu tvoria dlažby 60x60 cm s hrúbkou 2 cm, ktoré sa používajú ako terasová dlažba na terče.

 • Dlažba 60x120

  Vo svete dlažieb a obkladov patrí rozmer 60x120 cm nepochybne medzi najobľúbenejší obdĺžnikový formát súčasnosti. Dlažba 60x120 cm je populárnou voľbou jednak ako vnútorná dlažba do kúpeľne, kuchyne, obývačky, chodby či na schody, ale aj ako vonkajšia dlažba na terasu, balkón, do garáže, k bazénu či na vonkajšie schody. Špeciálnu kategóriu tvoria dlažby 60x120 cm s hrúbkou 2 cm, ktoré sa používajú ako terasová dlažba na terče.

 • Veľkoformátová dlažba

  Veľkoformátová dlažba prichádza do sveta dlažieb a obkladov ako revolučný prvok, ktorý dokáže dokonalo transformovať priestor. Pod pojmom veľkoformátové dlažby si pravdepodobne každý predstaví niečo iné. Pre mnohých sú už bežne predávané rozmery 60x60 cm alebo 60x120 cm „veľké formáty“, avšak v súčasnosti skôr pod pojmom veľkoformátové dlažby vnímame väčšie rozmery.

 • Lesklá dlažba

  Lesklá dlažba alebo obklad disponuje určitým leskom, a tým pádom dokáže odrážať svetlo. Práve táto schopnosť odrážať svetlo vytvára ilúziu priestrannejšieho a vzdušnejšieho interiéru. Vďaka odrazu svetla priestor pôsobí zároveň svetlejšie. Lesklé dlažby teda opticky zväčšujú miestnosť a dodávajú jej akúsi sviežosť. Lesklý povrch dlažieb navyše pridáva do miestnosti šmrnc a sofistikovaný vzhľad, preto sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú skôr moderný nádych alebo určitú dávku luxusu, exkluzivity alebo elegancie.

 • Leštená dlažba

  Leštená dlažba alebo obklad disponuje výrazným leskom a dokáže odrážať svetlo. Práve táto schopnosť odrážať svetlo vytvára ilúziu priestrannejšieho a vzdušnejšieho interiéru. Vďaka odrazu svetla leštené dlažby priestor opticky zväčšujú a dodávajú mu akúsi sviežosť. Leštený povrch dlažieb navyše pridáva do miestnosti šmrnc a sofistikovaný vzhľad, preto sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú skôr moderný nádych alebo určitú dávku luxusu, exkluzivity alebo elegancie. Jedným z najväčších benefitov leštených dlažieb je ich jednoduchá údržba. Leštené povrchy sa ľahko čistia a udržiavajú. Postačujúce je bežné upratovanie a umývanie s handrou či mopom a vaša podlaha bude opäť žiarivo lesklá.

 • Matná dlažba

  Dlaždice s matným povrchom sú bez lesku, a teda neodrážajú svetlo, čo vytvára veľmi pokojný a harmonický dojem, eliminuje problémy s osvetlením a zlepšuje vizuálny komfort. Matný povrch je ideálny pre tých, ktorí preferujú jednoduchý a prirodzený vzhľad. Dlaždice s matným povrchom napodobňujú prirodzenosť a autenticitu, čím do priestoru pridávajú teplý a prirodzený charakter. Vďaka tomu matná dlažba krásne vynikne v domácnostiach či komerčných priestoroch zariadených v minimalistickom, škandinávskom štýle, modernom či retro štýle bývania.

 • Protišmyková dlažba

  Každá matná dlaždica disponuje určitou hodnotou protišmyku – R9, R10 či R11, čo znamená, že všetky dlažby s matným povrchom sú zároveň protišmykové. Pokiaľ je protišmyková dlažba do interiéru to, čo hľadáte, bohato vám postačia dlaždice s matným povrchom a hodnotou protišmyku R9 alebo R10. Zvýšený protišmyk R11 sa používa výhradne v exteriéri, ideálne ako dlažba na terasu, balkón, vonkajšie schody či k bazénu. Dlažby so zvýšeným protišmykom sú vo väčšine prípadov dostupné aj v klasickom protišmyku R9 alebo R10, čo umožňuje prepojenie dizajnu interiéru spolu s exteriérom. Dokonalé spojenie dlažby v obývačke alebo v kuchyni s terasovou dlažbou či dlažbou na balkóne nebolo nikdy jednoduchšie.

 • Soklové lišty k dlažbe

  Soklové lišty k dlažbe predstavujú na prvý pohľad možno nenápadný, no funkčný prvok, ktorý zabezpečuje dokonalý prechod medzi dlažbou a stenou. Soklové lišty poskytujú čistý a ničím nerušený vzhľad priestoru tým, že zakrývajú nepekné prepojenie medzi stenou a dlažbou, pričom zároveň chránia spodnú časť stien pred poškodením či pred hromadením nečistôt. Z toho vyplýva, že tieto malé, no dôležité detaily, pridávajú interiéru nielen estetickú hodnotu, ale aj praktické výhody.

Aktívne filtre