EXTERIÉROVÉ DLAŽBY

Pri výbere exteriérovej dlažby je potrebné vziať do úvahy materiálové možnosti, povrchové prevedenia dlažieb, rozmery, v ktorých sú k dispozícii a taktiež samotný vzhľad alebo dizajn dlaždíc. Pokiaľ ide o materiál, najlepšou voľbou pre exteriér je nepochybne gres. Gres možno definovať ako veľmi pevný, tvrdý a odolný materiál, ktorý vzniká z rozdrveného kameňa, ktorý sa vypaľuje pri vysokých teplotách. Ide skutočne o špičkovú kvalitu, vďaka ktorej sú gresové dlažby veľmi odolné voči opotrebeniu, poškriabaniu či inému mechanickému poškodeniu. Gresová dlažba je imúnna voči mrazom a minimálne nasiakavá. Je teda ideálnou voľbou pre exteriéry, ktoré prichádzajú do styku s rôznymi poveternostnými podmienkami či nepriaznivým počasím. Pokiaľ ide o údržbu gresovej dlažby, dlažba nepotrebuje špeciálne prostriedky na čistenie ani špeciálne postupy na udržiavanie jej vzhľadu. Postačujúce je bežné upratovanie a umývanie s handrou či mopom a vaša podlaha bude vyzerať stále ako nová.

EXTERIÉROVÉ DLAŽBY | DESKOT | Obklady a dlažby

Podkategórie

 • Dlažba na terasu

  Dlažba na terasu dokáže vytvoriť elegantné prostredie vo vašom exteriéri, no zároveň zabezpečiť trvácny a funkčný povrch. Do vonkajších priestorov odporúčame výhradne matné dlažby vyrobené z kvalitného gresu. Gres možno zaradiť medzi trvácny materiál, ktorý je veľmi pevný a odolný. Dlažby vyrobené z gresu sú zároveň mrazuvzdorné a nízko nasiakavé, čo z nich robí ideálny materiál práve pre exteriér. Pokiaľ vyberáte dlažbu na terasu, treba vziať do úvahy konkrétny priestor s ohľadom na vplyv počasia. Gresová dlažba s protišmykom R9 či R10 je postačujúca aj v exteriéri, pokiaľ ide o priestor, ktorý je určitým spôsobom krytý a nehrozí tak riziko úrazu spôsobené nepriaznivým počasím, v tomto prípade napríklad terasa s prístreškom. Ak však ide o priestor, ktorý nebude krytý, určite siahnite po dlažbe so zvýšeným protišmykom R11.

 • Dlažba na vonkajšie...

  Vonkajšie schody predstavujú spojenie medzi exteriérom a interiérom vášho domu. Ich povrch je pod vplyvom rôznych poveternostných podmienok, z čoho vyplýva, že výber materiálu a povrchu je kľúčový. V tomto prípade nejde iba o štýlový vzhľad, ale najmä o bezpečnosť. Ako dlažbu na vonkajšie schody odporúčame výhradne matné dlažby vyrobené z kvalitného gresu. Gres možno zaradiť medzi trvácny materiál, ktorý je veľmi pevný a odolný. Dlažby vyrobené z gresu sú zároveň mrazuvzdorné a nízko nasiakavé, čo z nich robí ideálny materiál práve pre exteriér. Pokiaľ ide o povrchovú úpravu dlažieb, ako dlažbu na vonkajšie schody odporúčame použiť matné dlaždice s protišmykom R10 prípadne R11.

 • Dlažba do garáže

  Garáž nemusí byť výhradne iba miesto na parkovanie auta. Často slúži aj ako dielňa, sklad, posilňovňa či priestor, kde možno tráviť čas s rodinou alebo priateľmi. Dôkladné premyslenie výberu podlahového materiálu pre garáž je kľúčové. Do garáže odporúčame výhradne matné dlažby vyrobené z kvalitného gresu. Gres možno zaradiť medzi trvácny materiál, ktorý je veľmi pevný a odolný. Dlažby vyrobené z gresu sú zároveň mrazuvzdorné a nízko nasiakavé. Pokiaľ teda vyberáte dlažbu do garáže, určite siahnite po matných dlažbách s protišmykom R9 alebo R10 vyrobených práve z gresu. Do garáže môžete voliť aj dlaždice so zvýšeným protišmykom R11, keďže ide o priestor, ktorý je na rozhraní interiéru a exteriéru.

 • Dlažba na balkón

  Dlažba na balkón dokáže vytvoriť elegantné prostredie vo vašom exteriéri, no zároveň zabezpečiť trvácny a funkčný povrch. Do vonkajších priestorov odporúčame výhradne matné dlažby vyrobené z kvalitného gresu. Gres možno zaradiť medzi trvácny materiál, ktorý je veľmi pevný a odolný. Dlažby vyrobené z gresu sú zároveň mrazuvzdorné a nízko nasiakavé, čo z nich robí ideálny materiál práve pre exteriér. Pokiaľ vyberáte dlažbu na balkón, treba vziať do úvahy konkrétny priestor s ohľadom na vplyv počasia. Gresová dlažba s protišmykom R9 či R10 je postačujúca aj v exteriéri, pokiaľ ide o priestor, ktorý je určitým spôsobom krytý a nehrozí tak riziko úrazu spôsobené nepriaznivým počasím, v tomto prípade napríklad balkón s prístreškom. Ak však ide o priestor, ktorý nebude krytý, určite siahnite po dlažbe so zvýšeným protišmykom R11.

 • Dlažba k bazénu

  Bazén reprezentuje miesto oddychu, zábavy a relaxácie. Výber správneho povrchu okolo bazéna môže výrazne ovplyvniť celkový dojem z tohto miesta. Jednou z najpopulárnejších možností pre exteriérové bazénové plochy je vonkajšia dlažba k bazénu. Kľúčová je v tomto prípade bezpečnosť, keďže sa jedná o povrch, ktorý prichádza do styku s vodou. Ako dlažbu k bazénu odporúčame výhradne matné dlažby vyrobené z kvalitného gresu. Gres možno zaradiť medzi trvácny materiál, ktorý je veľmi pevný a odolný. Dlažby vyrobené z gresu sú zároveň mrazuvzdorné a nízko nasiakavé, čo z nich robí ideálny materiál práve pre exteriér. Pokiaľ ide o povrchovú úpravu dlažieb, dlažba k bazénu by mala mať matný povrch s protišmykom R11.

Aktívne filtre