OBKLAD NA STENU

Pri výbere obkladu na stenu je potrebné vziať do úvahy materiálové možnosti, povrchové prevedenia obkladov, rozmery, v ktorých sú k dispozícii a taktiež samotný vzhľad alebo dizajn obkladačiek. Pokiaľ ide o materiál, najlepšou voľbou je nepochybne gres. Gres možno definovať ako veľmi pevný, tvrdý a odolný materiál, ktorý vzniká z rozdrveného kameňa, ktorý sa vypaľuje pri vysokých teplotách. Ide skutočne o špičkovú kvalitu, vďaka ktorej sú gresové obklady veľmi odolné voči opotrebeniu, poškriabaniu či inému mechanickému poškodeniu. Gresové obklady sú imúnne voči mrazom a minimálne nasiakavé. Sú teda ideálnou voľbou pre kúpeľne či kuchyne, kde sa vyskytuje vlhkosť a voda vo zvýšenej miere. Pokiaľ ide o údržbu gresových obkladov, kachličky nepotrebujú špeciálne prostriedky na čistenie ani špeciálne postupy na udržiavanie ich vzhľadu.

OBKLAD NA STENU | DESKOT | Obklady a dlažby

Podkategórie

  • Obklad do kúpeľne

    Pri výbere obkladu do kúpeľne je potrebné vziať do úvahy materiálové možnosti, povrchové prevedenia obkladov, rozmery, v ktorých sú k dispozícii a taktiež samotný vzhľad alebo dizajn obkladačiek. Pokiaľ ide o materiál, najlepšou voľbou pre kúpeľne je nepochybne gres. Gres možno definovať ako veľmi pevný, tvrdý a odolný materiál, ktorý vzniká z rozdrveného kameňa, ktorý sa vypaľuje pri vysokých teplotách. Ide skutočne o špičkovú kvalitu, vďaka ktorej sú gresové obklady veľmi odolné voči opotrebeniu, poškriabaniu či inému mechanickému poškodeniu. Gresové obklady sú imúnne voči mrazom a minimálne nasiakavé. Sú teda ideálnou voľbou pre kúpeľne, kde sa vyskytuje vlhkosť a voda vo zvýšenej miere. Pokiaľ ide o údržbu gresových obkladov, kachličky nepotrebujú špeciálne prostriedky na čistenie ani špeciálne postupy na udržiavanie ich vzhľadu.

  • Obklad do kuchyne

    Kuchyňa je srdcom domova a výber obkladu na tomto strategickom mieste môže výrazne ovplyvniť celkový dojem domácnosti. Pri výbere obkladu do kuchyne je potrebné vziať do úvahy materiálové možnosti, povrchové prevedenia obkladov, rozmery, v ktorých sú k dispozícii a taktiež samotný vzhľad alebo dizajn obkladačiek. Pokiaľ ide o materiál, najlepšou voľbou pre kuchyne je nepochybne gres. Gres možno definovať ako veľmi pevný, tvrdý a odolný materiál, ktorý vzniká z rozdrveného kameňa, ktorý sa vypaľuje pri vysokých teplotách. Ide skutočne o špičkovú kvalitu, vďaka ktorej sú gresové obklady veľmi odolné voči opotrebeniu, poškriabaniu či inému mechanickému poškodeniu. Gresové obklady sú imúnne voči mrazom a minimálne nasiakavé. Sú teda ideálnou voľbou pre kuchyne, kde sa vyskytuje vlhkosť a voda vo zvýšenej miere. Pokiaľ ide o údržbu gresových obkladov, obkladačky nepotrebujú špeciálne prostriedky na čistenie ani špeciálne postupy na udržiavanie ich vzhľadu.

  • Obklad do obývačky

    Obývačka, ako miesto, kde sa stretáva rodina, priatelia a kde relaxujete po náročnom dni, je jednou z najdôležitejších miestností v domácnosti. Pri výbere obkladu do obývačky je potrebné vziať do úvahy materiálové možnosti, povrchové prevedenia obkladov, rozmery, v ktorých sú k dispozícii a taktiež samotný vzhľad alebo dizajn obkladačiek. Pokiaľ ide o materiál, najlepšou voľbou pre obývačky je nepochybne gres. Gres možno definovať ako veľmi pevný, tvrdý a odolný materiál, ktorý vzniká z rozdrveného kameňa, ktorý sa vypaľuje pri vysokých teplotách. Ide skutočne o špičkovú kvalitu, vďaka ktorej sú gresové obklady veľmi odolné voči opotrebeniu, poškriabaniu či inému mechanickému poškodeniu. Gresové obklady sú imúnne voči mrazom a minimálne nasiakavé. Sú teda ideálnou voľbou pre obývačky, ktoré patria medzi frekventované miestnosti. Pokiaľ ide o údržbu gresových obkladov, obkladačky nepotrebujú špeciálne prostriedky na čistenie ani špeciálne postupy na udržiavanie ich vzhľadu.

Aktívne filtre