Mapei

Spoločnosť MAPEI bola založená v roku 1937 v Miláne a v súčasnosti patrí medzi popredných svetových výrobcov stavebnej chémie. Ponúka vysokokvalitné výrobky s dlhou životnosťou, ktoré berú ohľad na planétu aj na ľudí. MAPEI sa sústreďuje na rôzne produktové rady, ktoré sú špecifické pre rôzne fázy výstavby či rekonštrukcie. V našej ponuke nájdete produkty zamerané na dlažby a obklady.

Mapei

Podkategórie

 • Lepidlo na dlažbu a...

  Lepidlo na dlažbu je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré vplývajú na životnosť dlažieb a obkladov. Pokiaľ vyberiete kvalitné a správne lepidlo, môžete sa zo svojich nových dlažieb či obkladov tešiť ešte mnoho rokov. Na pokladanie dlažieb alebo obkladov sú najlepším riešením cementové lepidlá vo forme prášku, ktoré sa miešajú s vodou. Medzi základné typy patria lepidlá C2T (ADESILEX P7), C2TE (ADESILEX P9) alebo C2TE S1 (KERAFLEX EXTRA S1). C2T je cementové lepidlo so zníženým sklzom, C2TE je cementové lepidlo so zníženým sklzom a predĺženou dobou zavädnutia a C2TE S1 je deformovateľné alebo flexibilné cementové lepidlo so zníženým sklzom a predĺženou dobou zavädnutia.

 • Penetrácia

  Penetráciu možno definovať ako „preniknutie“, čo vlastne vystihuje podstatu tohto procesu. Ide totiž o preniknutie tekutej látky (penetrácie) do podkladu. Penetračný náter má 3 základné funkcie – spevňuje podklad, zjednocuje nasiakavosť povrchu a zlepšuje priľnavosť podkladu. Týmto dokáže podlahy a steny pripraviť na pokládku dlažieb a obkladov. V prípade, ak sa tento krok vynechá, podklad nemusí byť spevnený, môže mať rozdielnu nasiakavosť a zlú priľnavosť. Dlaždice môžu začať po istom čase praskať.

 • Hydroizolácia

  Hydroizolácia (izolácia proti vode) predstavuje jeden z procesov, ktoré sa vykonávajú pred pokládkou dlažieb a obkladov. Ide o fázu, pri ktorej sa vytvorí vodeodolný náter alebo nepriepustná vrstva, ktorá zabráni prenikaniu vody alebo vlhkosti cez povrch. Pokiaľ túto fázu vynecháte, pôsobením vody a vlhkosti sa začnú tvoriť plesne a dlažby alebo obklady začnú odpadať. Hydroizolácia by sa nemala zanedbať v priestoroch so zvýšenou vlhkosťou – predovšetkým kúpeľne. Hydroizolácia do kúpeľne sa nanáša iba lokálne, a to na miesta, ktoré budú pravidelne prichádzať do styku s vodou napr. do sprchového kútu, okolo vane, umývadiel; nie je potrebné ju nanášať do celých priestorov kúpeľne.

 • Cementová škárovacia...

  Medzi základné typy škárovačiek patria cementové a epoxidové škárovacie hmoty. Cementové škárovky sú cenovo dostupnejšie a disponujú skvelými technickými vlastnosťami. Základnými funkciami všetkých škárovačiek je izolácia proti vode či vlhkosti, ochrana pred poškodením dlažieb a obkladov alebo zabránenie vzniku a hromadeniu nečistôt či plesní. Cementové špárovačky značky MAPEI garantujú škáry so zvýšenou odolnosťou proti znečisteniu, dlhodobou životnosťou a výbornou odolnosťou proti vode, vlhkosti, starnutiu, rozpúšťadlám či olejom. ULTRACOLOR PLUS navyše zabraňuje vzniku mikroorganizmov, čím predchádza vzniku plesní a zaručuje farebnú jednotnosť škár.

 • Epoxidová škárovacia...

  Medzi základné typy škárovačiek patria cementové a epoxidové škárovacie hmoty. Základnými funkciami všetkých škárovačiek je izolácia proti vode či vlhkosti, ochrana pred poškodením dlažieb a obkladov alebo zabránenie vzniku a hromadeniu nečistôt či plesní. Epoxidové špárovačky značky MAPEI garantujú škáry so zvýšenou odolnosťou proti znečisteniu, dlhodobou životnosťou a výbornou odolnosťou proti vode, vlhkosti, starnutiu, rozpúšťadlám, olejom či dokonca kyselinám. KERAPOXY EASY DESIGN navyše zabraňuje vzniku mikroorganizmov, čím predchádza vzniku plesní, pričom taktiež zodpovedá požiadavkám na hygienu a je preto vhodná aj pre styk s potravinami.

 • Silikón

  Silikónovanie predstavuje nevyhnutnú súčasť dokončovania kúpeľne. Sanitárny silikón je lepiaca hmota, ktorá zabezpečuje vynikajúcu tesnosť a odolnosť voči vode a vlhkosti. Silikóny sa aplikujú pod stojace toalety, okolo umývadiel, vaní a sprchových kútov alebo v okolí drezu. Taktiež sa môžu aplikovať v spojoch dlažieb a obkladov medzi stenou a podlahou. So silikónom značky MAPEI je silikónovanie kúpeľne jednoduché a veľmi účinné. V  ponuke značky MAPEI nájdete transparentný silikón, biely, čierny či farebné silikóny.

 • Čistiaci prostriedok
 • Ďalšia stavebná chémia

  MAPEI sa sústreďuje na rôzne produktové rady, ktoré sú špecifické pre rôzne fázy výstavby či rekonštrukcie. V našej ponuke nájdete produkty zamerané na dlažby a obklady, kde možno zaradiť aj samonivelačnú cementovú maltu ULTRAPLAN RENOVATION prípadne poterovú zmes TOPCEM PRONTO C25. Nivelačná hmota značky MAPEI zabezpečuje vyhladenie podkladov pred pokládkou dlažby a používa sa na vyrovnanie nerovností od 3 do 40 mm výhradne v interiéri. Poterová zmes značky MAPEI zabezpečuje vyhladenie podkladov pred pokládkou dlažby a používa sa na vyrovnanie nerovností od 10 do 100 mm.

Aktívne filtre