Obklady

Výber správneho dizajnu obkladu predstavuje kľúčový krok pri vytváraní esteticky príjemného a funkčného interiéru domu, bytu či exteriéru. Obklad je predsa prvok, ktorý výrazne ovplyvňuje atmosféru každej miestnosti či každého priestoru. Rôzne vzory, farby a textúry môžu vytvárať odlišné dojmy či pocity. Pri výbere dizajnu by ste mali zvážiť nielen súčasné trendy, ale aj váš osobný štýl, preferencie a charakter jednotlivých miestností. Či už preferujete moderný minimalistický dizajn, klasický či retro štýl alebo industriálny vzhľad, správny dizajn obkladu v každom prípade dotvorí celkový dojem z vášho domova.

Obklady

Podkategórie

 • Obklad imitácia dreva

  Pokiaľ vás očarila dlažba s imitáciou dreva, neobmedzujte sa iba na jej použitie na podlahách vo vašom interiéri či exteriéri. Každú dlaždicu je totiž možné zároveň použiť aj ako obklad na stenu do kúpeľne, kuchyne, chodby či obývačky. Obklad imitujúci drevo je skvelým spôsobom, ako priniesť do vášho domova príjemný a autentický vzhľad dreva bez starostí spojených s jeho údržbou. Obklady s imitáciou dreva sa väčšinou vyrábajú z gresu, čo je veľmi pevný, odolný, mrazuvzdorný a nízko nasiakavý materiál. Nevyžaduje si žiadnu špeciálnu údržbu ani zvláštny spôsob ošetrovania alebo čistenia. Táto inovatívna možnosť obkladu prináša do interiéru „zážitok lesa“ s modernými a praktickými výhodami.

 • Obklad imitácia mramoru

  Mramor bol odjakživa považovaný za akýsi symbol luxusu. Tomu však zodpovedá aj jeho cena. Pokiaľ hľadáte alternatívu k originálnym mramorovým obkladom, ktoré predstavujú skutočne veľkú investíciu a náročnú údržbu, obklad s imitáciou mramoru je pre vás ideálnym riešením. Vďaka moderným technológiám sa podarilo preniesť tento nezameniteľný vzhľad na gresové kachličky v podobe obkladov imitujúcich mramor, ktoré dokážu napodobniť všetky aj tie najjemnejšie detaily mramorových vzorov v kombinácii s bezstarostnosťou a trvanlivosťou. Mnohé obklady s imitáciou mramoru sú vyrobené z veľmi pevného a odolného, mrazuvzdorného a nízko nasiakavého gresu, ktorý si nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu ani zvláštny spôsob ošetrovania alebo čistenia. Gresový „mramorový obklad“ tak predstavuje dokonalé spojenie elegancie a praktickosti.

 • Obklad imitácia kameňa

  Obklad s imitáciou kameňa je skvelou voľbou v prípade, ak hľadáte autentický vzhľad kameňa bez s ním spojených náročných údržbových a finančných nákladov. Krása prírodného kameňa je bezkonkurenčná, no obavy spojené s jeho údržbou a náklady môžu byť odstrašujúce. Riešením, ktoré prináša prírodný vzhľad kameňa bez týchto starostí, sú práve obklady imitujúce kameň. Gresové obklady s imitáciou rôznych prírodných kameňov sú lacnejšou alternatívou ako obklady z prírodného kameňa a navyše nevyžadujú žiadnu špeciálnu či náročnú údržbu ako práve originálny prírodný kameň. Napriek tomu pôsobia v priestore veľmi exkluzívne a luxusne. Obklad s imitáciou kameňa je teda výbornou voľbou pre tých, ktorí túžia po takomto elegantnom prírodnom vzhľade bez nutnosti uchyľovať sa k prírodným kameňom.

 • Obklad imitácia betónu

  Obklad s imitáciou betónu stojí tam, kde sa spája moderná elegancia betónového vzhľadu s praktickými výhodami gresového obkladu. Betón je materiál, ktorý svojím vzhľadom prináša do interiéru moderný a industriálny vzhľad. Vďaka moderným technológiám môžeme krásu betónu zažiť na gresových obkladoch bez nutnosti pracovať s ťažkými betónovými doskami. Gres je skutočne pevný a odolný materiál, ktorý je možné využiť nielen v interiéri, ale aj v exteriéri vďaka jeho odolnosti voči mrazom či veľmi nízkej nasiakavosti vodou či vlhkosťou. V spojení s betónovým vzhľadom, ktorý pôsobí skutočne nadčasovo, vznikajú výnimočné priestory s poriadnou dávkou elegancie a priemyselného šarmu.

 • Dizajnový obklad na stenu

  Trendy v oblasti dlažieb a obkladov zdôrazňujú kombináciu estetiky, inovácií a udržateľnosti. Dôraz sa čoraz viac kladie na ekologický aspekt výroby dlažieb alebo obkladov, čo je hlavným dôvodom, prečo spolupracujeme iba s overenými značkami a spoločnosťami z Talianska a Španielska, ktoré sa dlhodobo zaväzujú k ochrane životného prostredia, recyklovaní materiálov, ekologickému zefektívňovaniu výroby a k dlhodobej udržateľnosti. Dôraz na prírodu sa nekladie iba v procese výroby, ale aj v dizajnových trendoch. Obklady s imitáciou mramoru, prírodných kameňov či dreva patria medzi nadčasové obklady, ktoré budú trendy za každých okolností. Navyše obklady v monochromatických farbách – biela, čierna, šedá prípadne béžová, ktoré poskytujú neutrálne pozadie, patria medzi vždy štýlovú klasiku.

 • Retro obklad na stenu

  Retro dizajn disponuje jedinečnou schopnosťou vziať nás na cestu do minulosti, kedy sa zdalo, že čas plynie pomalšie a život bol o čosi jednoduchší. Pre tých, ktorí hľadajú spôsob, ako pridať do svojho domova nostalgický prvok, sú ideálnou voľbou práve retro, vintage či rustikálne obklady. Retro obklady na stenu sú tým správnym krokom smerom k vytvoreniu rustikálneho či vintage prostredia. Tieto obklady predstavujú skvelé riešenia nielen pre domácnosti, ale aj pre chalupy, chaty či komerčné priestory ako sú reštaurácie, kaviarne, hotely či penzióny situované možno práve vo vidieckom prostredí, kde retro obklad svojím vzhľadom dokonalo zapadá. Mnohí využívajú takéto retro prvky aj v kombinácii s moderným dizajnom. Nebojte sa experimentovať s farbami, vzormi a kombinovať ich tak, aby ste dosiahli vzhľad, po ktorom túžite a ktorý vám bude maximálne vyhovovať.

 • OBKLAD NA STENU

  Pri výbere obkladu na stenu je potrebné vziať do úvahy materiálové možnosti, povrchové prevedenia obkladov, rozmery, v ktorých sú k dispozícii a taktiež samotný vzhľad alebo dizajn obkladačiek. Pokiaľ ide o materiál, najlepšou voľbou je nepochybne gres. Gres možno definovať ako veľmi pevný, tvrdý a odolný materiál, ktorý vzniká z rozdrveného kameňa, ktorý sa vypaľuje pri vysokých teplotách. Ide skutočne o špičkovú kvalitu, vďaka ktorej sú gresové obklady veľmi odolné voči opotrebeniu, poškriabaniu či inému mechanickému poškodeniu. Gresové obklady sú imúnne voči mrazom a minimálne nasiakavé. Sú teda ideálnou voľbou pre kúpeľne či kuchyne, kde sa vyskytuje vlhkosť a voda vo zvýšenej miere. Pokiaľ ide o údržbu gresových obkladov, kachličky nepotrebujú špeciálne prostriedky na čistenie ani špeciálne postupy na udržiavanie ich vzhľadu.

 • MOZAIKA

  V každej miestnosti v domácnosti sa usilujeme dosiahnuť nielen funkčnosť, ale aj estetiku. Práve mozaika je skvelý spôsob, ako do miestnosti pridať eleganciu, štýl a krásu. Mozaika je výrazný dizajnový prvok s textúrou, ktorý na prvý pohľad očarí a pritiahne pozornosť. Vhodná je pre rôzne štýly bývania od tých klasických až po moderné či retro. Najčastejšie nájdu mozaiky svoje miesto v kúpeľni alebo v kuchyni. Mozaikové obklady najlepšie vyniknú v kombinácii s jednoduchými obkladmi, ideálne z rovnakej série. Pomocou mozaiky môžete vo svojej kúpeľni či kuchyni vytvoriť dramatický efekt, ktorým zvýrazníte konkrétnu oblasť miestnosti. Sprchové kúty sú ideálnym miestom pre využitie mozaiky do kúpeľne, avšak krásne vynikne aj okolo vane alebo umývadla, čím pridá kúpeľni nádych luxusu. Priestor nad kuchynskou linkou je zasa ideálnym miestom pre využitie mozaiky do kuchyne. Pochopiteľne, mozaikový obklad môžete využiť kdekoľvek, neobmedzujte sa v tomto prípade iba na klasickú kúpeľňu či tradičnú kuchyňu. Fantázii sa v tomto prípade medze nekladú.

 • Gresový obklad

  Gres možno definovať ako veľmi pevný, tvrdý a odolný materiál, ktorý vzniká z rozdrveného kameňa, ktorý sa vypaľuje pri vysokých teplotách. Ide skutočne o špičkovú kvalitu, vďaka ktorej sú gresové obklady veľmi odolné voči opotrebeniu, poškriabaniu či inému mechanickému poškodeniu. Gresový obklad je imúnny voči mrazom a minimálne nasiakavý. Ak je obklad vyrobený z gresu, je to vždy mrazuvzdorný obklad.

 • Obklad 60x60

  Vo svete dlažieb a obkladov sa stal rozmer 60x60 cm akousi ikonou moderného dizajnu interiérov a exteriérov. Ide o štandardný, no výnimočný formát, ktorý v sebe zahŕňa nielen estetickú hodnotu, ale aj praktické výhody. Obklad v rozmere 60x60 cm sa vyznačuje harmonickým pomerom medzi jeho veľkosťou a vizuálnym dojmom. Je totiž dostatočne veľký, aby na ňom akýkoľvek vzor vynikol, no zároveň nie je príliš masívny. Bez ohľadu na váš štýl a vkus, obklad v tomto štandardnom štvorcovom rozmere je skvelým spôsobom, ako zdôrazniť krásu a funkčnosť vášho domova.

 • Obklad 60x120

  V oblasti dlažieb a obkladov vystupuje do popredia nový hráč – obklady v rozmere 60x120 cm. Tento rozmer patrí v súčasnosti bezpochyby medzi najobľúbenejší obdĺžnikový formát. Ide o inovatívny rozmer ideálny do moderných interiérov či exteriérov. Rozmer 60x120 cm prináša do priestoru pôsobivý vzhľad, na ktorom vynikne akýkoľvek dizajn. Práve obklady s imitáciou kameňa či mramoru skvelo vynikajú práve na rozmeroch 60x120 cm. Navyše tento veľký formát opticky zväčšuje miestnosti, čím vytvára dojem otvorenosti a priestrannosti.

 • Veľkoformátový obklad

  Veľkoformátový obklad prichádza do sveta obkladov ako revolučný prvok, ktorý dokáže dokonalo transformovať priestor. Medzi najväčšie benefity veľkoformátových obkladov patrí nepochybne optické zväčšenie priestoru, minimálny počet škár, skvelý prvý dojem, rýchlejšia pokládka či jednoduchá údržba. Pod pojmom veľkoformátové obklady si pravdepodobne každý predstaví niečo iné. Pre mnohých sú už bežne predávané rozmery obkladov 60x60 cm alebo 60x120 cm „veľké obkladačky“, avšak v súčasnosti skôr pod pojmom veľkoformátové obklady vnímame väčšie rozmery. Španielske veľkoplošné obklady začínajú na rozmeroch 75x75 cm či 75x150 cm, pre Talianov sú typickejšie formáty 80x80 cm alebo 80x160 cm. Týmito rozmerovými prevedeniami to však vôbec nekončí. Pre náročnejších zákazníkov sú k dispozícii veľkoformátové obklady na stenu vo štvorcovom prevedení 90x90 cm, 100x100 cm či 120x120 cm; alebo v obdĺžnikovom prevedení 120x280 cm či dokonca 160x320 cm. Mnoho zákazníkov ešte stále vyhľadáva veľkoformátový obklad 120x240 cm, ktorý však nahradil formát 120x280 cm. Tento rozmer totiž dokonalo pokrýva celú plochu stien aj v miestnostiach, ktorých výška je viac ako 240 cm. Práve veľkoformátový obklad je aktuálne spojený so štýlovým a moderným vzhľadom.

 • Biely obklad na stenu

  V dnešnom svete, kde sa dizajn stáva stále viac expresívnym, biely obklad na stenu zostáva symbolom čistoty, elegancie a nadčasovosti. Biela farba pridáva do priestoru svetlý a vzdušný charakter, čím vytvára dojem čistoty a jednoduchosti. Zároveň má schopnosť opticky zväčšiť priestor a pridať mu svetlosť. Biely obklad sa hodí najmä do menších miestností, kde biela farba otvára priestor a dodáva mu ilúziu väčšej rozlohy. Bielu farbu môžeme zaradiť medzi absolútnu klasiku, ktorá bude trendy vždy, ide o nadčasový prvok, ktorý si nachádza miesto v domácnostiach zariadených v moderných či tradičných štýloch bývania.

 • Čierny obklad na stenu

  Čierny obklad na stenu je dokonalý spôsob, ako pridať do vášho interiéru dotyk minimalizmu a moderného štýlu. Pôsobí veľmi neutrálne, čím umožňuje iným dizajnovým prvkom vyniknúť a vytvárať harmonické prostredie. Čierny obklad na stenu pridáva do interiéru štipku luxusu. Vytvára atmosféru elegancie a vkusu, čo je ideálne pre obývačky, kúpeľne alebo kuchyne. Čierna farba nie je iba esteticky príjemná, ale tiež veľmi praktická. Prirodzene maskuje prach a špinu, čo znamená, že bude vyžadovať menej údržby. Čiernu farbu môžeme zaradiť medzi absolútnu klasiku, ktorá bude trendy vždy, ide o nadčasový prvok, ktorý si nachádza miesto v domácnostiach zariadených v moderných či tradičných štýloch bývania.

 • Fasádne obklady

  Fasáda vášho domu je jeho vizitkou, a preto je dôležité, aby pôsobila určitým dojmom. Fasádne obklady pridávajú fasáde textúru, farbu a charakter, čím vytvárajú skutočne atraktívny vzhľad. K dispozícii sú pochopiteľne v materiáloch, ktoré sú určené do exteriéru, odolajú tak mrazom, teplotným výkyvom, vode, vlhkosti a iným poveternostným podmienkam. Ich úlohou je taktiež chrániť dom pred dažďom, vetrom či slnečným žiarením. To znamená dlhšiu životnosť fasády a menej nákladnú údržbu. Montáž fasádnych obkladov je jednoduchá a rýchla. Správny výber fasádnych obkladov môže poskytnúť nielen bezproblémový a dlhotrvajúci povrch, ale aj dizajnovú fasádu, ktorá odráža váš osobný vkus.

 • Terazzo obklad

  Dizajn terazzo aktuálne zažíva veľký comeback. Španielski a talianski výrobcovia sa inšpirujú klasickými benátskymi podlahami, avšak na moderných obkladoch ich premietajú v aktuálnejšom a modernejšom prevedení. Terazzo obklad je tradičný taliansky dizajn, ktorý sa stal ikonou vo svete interiérového dizajnu. Vzhľad obkladu terazzo je tvorený zmesou cementu, prírodných kameňov a farebných častíc, čo mu dodáva charakteristický bodkovaný vzor.

 • Ónyx obklad

Aktívne filtre